Biżuteria w połączeniu ze sztuką

Na artystyczną biżuterię srebrną składają się przede wszystkim: kolczyki, pierścionki, bransoletki, komplety i broszki. Duża rozpiętość i wybór dostępnych artykułów powodują, że biżuteria taka odpowiednia jest na każdą okazję. Nadaje się na prezent urodzinowy, imieninowy lub po prostu wręczany bez żadnego powodu. Należy również zwrócić uwagę na opakowanie, które powinno być odpowiednio dobrane. Torby ekologiczne nie nadają się na zapakowanie w nie biżuterii, gdyż są zbyt mało atrakcyjne. Często kobiety i mężczyźni zaopatrują się w biżuterię dla samych siebie. W tym aspekcie również można liczyć na duży wybór produktów na każdą okazję. Artystyczna biżuteria srebrna doskonała jest zarówno do noszenia na co dzień jak i na różnorodne okazje: od chrzcin aż do ślubu. Biżuteria artystyczna może być dopasowywana do konkretnych oczekiwań klienta. Z łatwością można ją dopasować do rozmiarów palca czy nadgarstka. Często też spotyka się biżuterię stylizowaną pod konkretne epoki historyczne. Jej oryginalne wzornictwo dopasowywane jest do mody panującej w odpowiednim regionie i czasie. Często ozdabia się ją różnego rodzaju kamieniami – np. kryształami lub cyrkoniami. Tego typu ozdoby przydają piękna oraz dodają ciekawych kontrastów, które potrafią zwrócić uwagę i zachwycić.

Biżuteria dawniej i dziś

Dawniej biżuterią mogły się pochwalić jedynie osoby pochodzące z arystokratycznych rodzin (monarchowie). Biżuteria bowiem dawniej była jednym z głównych symboli zamożności. Dzisiaj biżuteria jest znacznie bardziej powszechna i na pewno mniejszą lub większą jej kolekcję posiada każda kobieta. Biżuteria służy ozdobie ciała i stroju. Jest łatwo dostępna dzięki masowej produkcji. Można ją nabyć już za niską cenę dzięki użyciu różnorodnych, niedrogich materiałów dekoracyjnych. Kobiety najczęściej decydują się na noszenie: bransoletek, klipsów lub kolczyków, pierścionków oraz różnego rodzaju ozdób na szyję tj.: korali, łańcuszków, etc. Drogimi kamieniami zdobiono także naczynia czy meble metalowe. Biżuterię wykonuje się z różnego rodzaju metali i kamieni o zróżnicowanej jakości oraz cenie. Biżuteria jest również stosowana na różne okazje. Szczególnie popularna jest biżuteria ślubna. Jest ona dobierana do sukni ślubnej oraz urody panny młodej. Odrębną grupę stanowi biżuteria wyrabiana ręcznie tzw. Biżuteria hand made. Jest ona przeznaczona dla osób, które lubią ozdabiać się oryginalnymi przedmiotami. Biżuteria jest wyrabiana ręcznie co sprawia, że każdy jej element jest inny i niepowtarzalny oraz może być realizowany wg indywidualnego zamówienia.

Srebro dla nastolatek

Być może ten post nie powinien się na tym blogu wcale pojawić, ale jeśli już opisujemy na nim wszystko to, co związane jest w jakikolwiek sposób z biżuterią srebrną, to nie sposób nie wspomnieć o biżuterii posrebrzanej. Nie należy może ona do naszych ulubionych, mimo to, aby być rzetelnym i sprawiedliwym trzeba opisać i to zagadnienie. Otóż biżuteria posrebrzana jest kierowana przede wszystkim do nastolatek, których nie stać na biżuterię w pełni wykonaną ze srebra. Posrebrzane błyskotki robione są że sztucznych materiałów, do których dodaje się jakieś małe ilości prawdziwego srebra. Dzięki takim wyrobom uczennice podstawówki bądź gimnazjum mogą nosić kolczyki, bransoletki, naszyjniki, które naprawdę dobrze imitują prawdziwe srebro, a przy tym – tak jak już wspomnieliśmy- są stosunkowo niedrogie więc nie nadszarpnie to jakoś bardzo, ani budżetu rodziców, a i za kieszonkowe można coś takiego nabyć. Świetny pomysł, lecz nie dla koneserów, którzy lubują się w biżuterii z czystego, prawdziwego srebra, ale dla młodzieży jest to pomysł i produkt jak najbardziej trafiony.

Podstawowe informacje o kolczykach

Kolczyki są prostym dodatkiem do stroju, który potrafi nadać mu niepowtarzalny akcent. Ich dobór najczęściej zależy od koloru ubrań, pogody i nastroju. Dlatego warto posiadać kilka par kolczyków. Według zasady kolczyki jasne powinno się nosić w dzień, a ciemne i błyszczące dobrze wyglądają wieczorem. Ważny w doborze kolczyków jest wygląd twarzy i szyi. Kolczyki długie polecane są kobietom o masywniejszej szyi. Osoby o krótkiej szyi ładnie będą wyglądały w kolczykach krótkich z błyszczącymi koralikami, kryształkami i kamieniami crackle. Bigle, czyli haczyki wkładane w dziurkę w uchu, wykonuje się z różnorodnych materiałów. Kolczyki o najniższej jakości wykonane są z niklu, na który uczulonych jest sporo kobiet. Warto więc sprawdzić to przed zakupem kolczyków. Najczęściej w kolczykach stosowane są bigle otwarte średniej wielkości, zagięte przy zakończeniu. Zagięcie chroni kolczyk przed wypadnięciem z ucha. Kolczyki wykonuje się z różnych metali szlachetnych, koralików oraz kamieni. Stanowią ciekawą ozdobę nie tylko na różne okazje, ale także i na co dzień.

Pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny to niezwykle ważny moment dla dwojga zakochanych, a często także dla ich rodziców. Jest on swego rodzaju rytuałem znanym już w starożytności. Wówczas narzeczony wręczał wybrance monetę, żelazny lub złoty pierścień. Tradycja ofiarowania pierścionka zaręczynowego przetrwała do obecnych czasów. Narzeczeni często decydują się na zakup pierścionka z brylantem. Ten szlachetny kamień nie tylko symbolizuje najpiękniejsze uczucia, ale także zachwyca swoim pięknem i blaskiem. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest jednak prosty. Warto go rozpocząć od wypytania siostry lub przyjaciółki narzeczonej o rozmiar biżuterii, jaką nosi. Potem pozostaje zakup konkretnego modelu w sklepie jubilerskim. Pierścionek zaręczynowy, zgodnie z panującym zwyczajem, musi być nałożony na palec wybranki przez narzeczonego. Tradycyjnie jest to serdeczny palec prawej ręki. Na rynku dostępne są takie modele pierścionków, które mogą być noszone na jednym palcu wraz z obrączką. Nie zarysowują się i są wygodne podczas noszenia. Pierścionki zaręczynowe często stają się ważnymi pamiątkami rodzinnymi, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie.

Komplety biżuterii

Komplety biżuterii cieszą się wśród kupujących dużą popularnością. Są także polecane przez pracowników sklepów jubilerskich. Często w ich skład wchodzą pierścionki, zawieszki i kolczyki. Komplety swoje powodzenie zawdzięczają temu, że ich elementy stanowią całość – są wykonane z takiego samego materiału i ozdobione kamieniami szlachetnymi tegoż rodzaju. Identyczna jest więc ich stylistyka. Jubilerzy dbają, by komplety biżuterii składały się z trzech elementów. Ta właśnie liczba w wielu kulturach oznacza harmonię, równowagę i doskonałość. Ponadto łatwo jest szybko dopasować konkretny komplet do danej okazji lub stroju. Nie trzeba poświęcać uwagi ani czasu na to, by starannie dobierać poszczególne elementy do siebie pod kątem stylistyki i ogólnego, korzystnego wyglądu. Komplet biżuterii niekoniecznie musi składać się z trzech elementów. Na rynku dostępne są także zestawy zawierające kolczyki i bransoletki, a nawet wszystkie elementy: łańcuszki, zawieszki, kolczyki, pierścionki i bransoletki. Wybór konkretnego kompletu często zależy od zasobności portfela klienta oraz jego gustu i indywidualnych wymagań.

Biżuteria komunijna

Pierwsza komunia łączy się z zakupem nie tylko prezentu, ale także niezbędnej biżuterii. Żaden rodzic nie wyobrazi sobie swojego dziecka w tym ważnym dniu bez niezbędnych drobiazgów – medalika lub krzyżyka, łańcuszka i różańca. Przedmioty te będą poświęcone w czasie uroczystości w kościele i staną się ważną pamiątką na całe życie. W sklepach jubilerskich – tradycyjnych i internetowych, dostępna jest biżuteria wykonana z różnych materiałów. Na ich wybór duży wpływ ma to, ile pieniędzy są w stanie przeznaczyć rodzice. Można zdecydować się na posrebrzany metal, srebro i złoto. Czasem jednak biżuteria kupowana na komunię nie łączy się tylko z zakupem różańca, medalika lub krzyżyka i łańcuszka. Często rodzice oraz bliższa i dalsza rodzina kupują ją również w prezencie. Decydują się wówczas na: pierścionki, kolczyki, bransoletki i przywieszki. Najtrwalszymi i najczęściej wybieranymi materiałami są srebro i złoto. Biżuteria z nich wykonana nie tylko ucieszy obdarowane dziecko, ale także przetrwa długie lata. Dlatego tak ważne jest, by kupić wyrób nieco droższy, lecz cechujący się dobrą jakością i starannym wykonaniem.

Biżuteria ślubna – o obrączkach

Zazwyczaj najatrakcyjniejsze oferty sklepów z biżuterią dotyczą obrączek. Młodzi, przyszli małżonkowie to znakomity, wymarzony wręcz klient dla każdego sprzedawcy biżuterii. Są tak mocno w sobie zakochani, że wydadzą każde, nawet największe jak na ich możliwości pieniądze, żeby dać jak najlepszy wyraz swemu silnemu uczuciu. Nie od dziś przecież wiadomo, że umownym symbolem uczucia łączącego dwoje ludzi są obrączki. Fakt ich ceny przeważnie zaczynają się od ponad dwóch tysięcy złotych, ale to i tak jest kwota, którą na pewno da się jakoś uzbierać czy zaoszczędzić. I tak należy się cieszyć, bowiem obrączki są najtańszą i tak biżuterią z tej, w której umieszczane są diamenty! Właśnie dlatego sklepy z biżuterią posiadają specjalne oferty, przeceny, promocje, grawery. Może to i smutne, ale każdy biznes, to biznes i liczy się zarobek. A na obrączkach (nawet sprzedawanych w promocji) i tak da się zarobić, bo raczej nikt nie wybierze najtańszego modelu….

Wybór kolczyków

Wiele dziewczyn pragnie nosić kolczyki. Są one często noszonymi elementami biżuterii złotej, srebrnej oraz artystycznej. Często jednak problemem jest ich odpowiedni wybór. Kolczyki warto dobierać do kształtu twarzy. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny zdecydować się na modele długie, cienkie i o nieregularnych kształtach. Wydłużą one twarz i sprawią, że będzie wyglądała na bardziej kanciastą. Niemal każde kolczyki będą pasować do twarzy o klasycznym, owalnym kształcie. Można zdecydować się na małe łezki, ale również modele zwisające i spiralne. Osoby posiadające krótkie włosy będą korzystnie wyglądać w kolczykach zawierających perełki, diamenty i kamienie szlachetne. Te małe elementy doskonale podkreślają kształt twarzy. Szczególnie należy uważać przy wyborze długich i cienkich kolczyków. Sprawiają one, że twarz wygląda na chudą i pociągłą, a nie każdemu to pasuje. Osoby o takim kształcie twarzy dobrze zaprezentują się w małych ćwiekach, kółkach, trójkątach i kwadratach. Owalne, okrągłe i małe kolczyki dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy twarz jest trójkątna i chuda. Nadadzą jej pełniejszego i łagodniejszego kształtu.

Modna biżuteria artystyczna

Biżuteria złota i srebrna była znana już od kilkuset lat. Z tego też powodu coraz częściej dąży się do zmian mających na celu uczynienie jej bardziej niepowtarzalną i ciekawą. Takie zadanie spełniała biżuteria artystyczna, która szczególnie modna była już w latach 70-tych. Malowane ręcznie ozdoby nosili wszyscy – od dzieci do osób dorosłych. Obecnie taka tendencja powraca. Kolorowe korale o różnych kształtach i wielkościach cieszą się szczególnym powodzeniem. Robione z nich sznury doskonale podkreślą dowolny strój i nadadzą mu charakteru. Modne są także malowane lub ręcznie zdobione bransoletki, które optycznie wyszczuplają rękę i dodają uroku. Niewątpliwie najbardziej modne są ręcznie robione kolczyki. Mogą one być wykonywane na zamówienie z różnorodnych materiałów. Biżuteria artystyczna jest nie tylko chętnie kupowana. Wiele osób równie chętnie zajmuje się jej wytwarzaniem. Na rynku dostępne są różnorodne materiały, dzięki którym z powodzeniem można stworzyć coś ciekawego i oryginalnego. Wyrabianie kolczyków, korali i innych elementów biżuterii nie wiąże się też z dużymi kosztami. Każdy więc może sobie pozwolić na posiadanie i wytwarzanie artystycznej biżuterii.